Badania lekarskie na swiadectwo kwalifikacji

Seksuolog - pierwsze spotkanie w jego gabinecie zazwyczaj składa się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie opinii o wizycie że mieć zgubne skutki. Wiele kobiet przechodzących na zaburzenia związane z życiem seksualnym odwleka w terminie poradę u lekarza, częstokroć zwlekając z ostatnim nawet dużo lat. Nie istnieje ostatnie poważne rozwiązanie, skoro nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, obecne w dodatku może doprowadzić eskalację dysfunkcji. W dziedzinie seksuologii wydobywają się zatem wszelkie aspekty związane z płciowością mężczyzny w warstwie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej świadomości i emocjonalności. Seksuolodzy w wysokim mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy jedynie zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania połączone spośród jej akceptacją ze strony środowiska społecznego, to najnormalniejsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia osobistego miewa diametralny wpływ na normalną egzystencję, zatem nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, grupę ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na elementy związane z naturalną seksualnością. Z obecnego względu mnóstwo osób ma w milczeniu z względu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem prezentuje się więc możliwością do zmierzenia się z znanymi najbardziej ciężkimi problemami oraz ułatwia ich nowatorskie rozwiązanie. Bez względu na podstawową specjalizację danego seksuologa (czy toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba wyszkolić się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego zamiarem jest prawdopodobnie najbardziej kompletne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym całe aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i nowoczesnych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu patrzenia na problem seksu oraz dotychczasowych wydarzeń w obecnej spraw.

Należy sobie uświadomić, że jak pacjent masz obowiązek oczekiwać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji umiejętności i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia dostępnych dla Ciebie informacji. Dalszym ciągiem diagnozy seksuologa będącym po problemie będzie badanie somatyczne stworzone przez specjalistę z branży pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesu ślubnych bądź urolog w sukcesu mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje i badanie psychologiczne, polegające na czymś odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może i zasugerować skierowanie do przeprowadzenia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy dać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne chodzą do grup potrzeb fizjologicznych, zaś ich spełnienie jest jedynym z obowiązujących czynników nadającym życiu sens.