Bezplodnosc po ospie

Niepłodność u mężczyzn dana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czyli ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na toż obejmują m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesie przebytej infekcji czy urazu. Pomaga to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na lokaty rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na wartość nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w akty i warzywa i wprowadzanie do systemu witaminy I dodatkowo C. Jeśli niepłodność jest efektem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów kończy się w niektórych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może stanowić i podłoże genetyczne. Warto zdobyć toż pod opiekę szczególnie w sukcesu, gdy u partnerki dotarło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności wychodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Również istnieje więc mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności może żyć też przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców prawdopodobnie żyć bardzo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które wpływać może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć jeszcze o Zespole Kallmana. Istnieje ostatnie zaburzenie genetyczne, które przedstawia się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym zaburzeniem występują bardzo małe jądra, prącie i głęboki poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z rozmiarem jąder powyżej 2,5cm.