Diody led polaryzacja

Wszystek spośród nas kojarzy zielone oprawki lamp z wybiegającym ludzikiem, które przedstawiają nam drogę ewakuacji w razie zagrożenia. Stanowią zatem oznaczenia, które zgodnie z założeniem (tzw. Polska Norma Ewakuacyjna) muszą szukać się w organizacjach publicznych i przedsiębiorstwach prywatnych. Znaki też noszą na punkcie oznaczenie bezpiecznej drogi ucieczki z budynku, w jakim trafiło do wypadku np. pożaru. Oznaczenia te zajmują najczęściej tradycyjne żarówki albo farbę fluorescencyjną.

 

Wraz z rozwojem technologii uzyskaliśmy możliwość korzystania oświetlenia awaryjnego led. Za jego podpowiedzią możemy oznaczyć trasę ewakuacji i wyjścia awaryjne bez wydawania dużych środków. Diody LED prezentują się dużą wydajnością świetlną i prostym poborem energii elektrycznej. Możemy je tworzyć bezpośrednio na ścianie albo suficie nawet co kilkadziesiąt centymetrów. Dzięki ich oszczędności, niewielkim kształtom oraz niewielkim kosztom eksploatacyjnym są bardzo efektywną opcją dla tradycyjnych sposobów oznaczania dróg ewakuacji.

Cechą szczególną oświetlenia awaryjnego jest droga jego wykorzystania podczas niedoboru lub całkowitego braku prądu. Gdyby przechodzimy do pracowania z niespodziewaną przerwą w dostawie elektryczności w produktu awarii sieci lub pożaru naszej instalacji uruchomione zostanie oświetlenie awaryjne, które może wpływać bez zasilania nawet do trzech godzin. To wyjście jest gwarancją bezpieczeństwa dla własnych gości i odbiorców w razie zagrożenia.

Nowoczesna metoda podświetlenia LED nie tylko dostarcza nam małe koszty eksploatacji, ale również metoda na drugie bezpieczeństwo naszych firm i przedsiębiorstw.