Drukarka fiskalna lan

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, jednakże w rzeczywistości są to dwa inne urządzenia o nowych możliwościach. Drukarki fiskalne to szczególnie rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do wykonywania sprzedaży wskazana jest kasa i sprzedawca, a jeżeli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie dostosowywane są w polach gdzie bazy materiałów są bardzo silne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Gwarantują one, tak jak kasy, drukowanie paragonów finansowych oraz zarządzanie sprzedaży. Choć są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną z obecnych wad stanowi możliwość kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie dysponujemy w kolekcji. Jest więc urządzenie, dzięki któremu można uniknąć sytuacji, w jakiej w składzie zabraknie jakiegoś produktu. Także do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie jedynie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu materiałów w pakiecie w ciemniejszej cenie. Prosto z takich drukarek można wykonać wydruk paragonów, a jeszcze fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z ofertą bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych stosuje się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten stopień. Rozwiązanie dawane w ostatnim fakcie buduje się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w okresie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze szanse drukarek fiskalnych stosują się z czystszą wartością ich zakupu. Obsługa ich istnieje dużo specjalistyczna i potrzebująca ze względu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty mogą być odstraszające dla średnich przedsiębiorstw czy po prostu nieopłacalne, jednak każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.