E papierosy a kasa fiskalna

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w wszelkim sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie realizowana jest sprzedaż detaliczna. Ale od początku. Co to stanowi kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami rejestrującymi więc nic nowego jak urządzenie elektroniczne, dzięki któremu potrafimy zauważyć ruch i ilość podatku dobrego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, i wiadomości o zakupach postrzegane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kotleciarka_do_miesa_ma-ga_km27/

Już w Polsce kasy są wyposażone w świadomość fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które wskazane są unikalnym numerem, w jakiej na wykonanie doby sprzedaży kierowane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego pisze się łączna kwota podatku i należności brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na konstrukcję kasy rejestrujące kwalifikuje się na naturalne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są grane w kieszeniach wyróżniają się więcej na dwa pierwsze systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny uważają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów natomiast usług));- systemy bazujące na komputerze (w ostatniej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna posiada kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w tej kasie prowadzone są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który dodatkowo steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma