Fryzjer karta podatkowa a kasa fiskalna

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w niemal całych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze rozliczający się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za usługą tego dania. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w sytuacji kas fiskalnych zostało zawarto w bycie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niemożliwie, a emerytowani lekarze zwolnią z zachowania działalności, z względu trudności z obsługą kasy. Zarzuty pokazały się chybione. Sprzedawcy kas tworzą w prywatnej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, jak i wielkie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno też pogodzić się ze stwierdzeniem, że obsługa kasy jest skomplikowana. Przykładem właśnie potrafią być pomoce medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kasie będzie był zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym celem jest wyłącznie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata pragnie być dokonany przegląd kasy, przez upoważnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego prawa Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do następnych grup zawodowych posiadających te dania z ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Że w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż i świadczący usługi na sytuację osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak sądzi Ministerstwo Finansów stanowi więc niepowtarzalny środek na wyprawę z czarną przestrzenią w handlu oraz usługach.

Nasuwa się pytanie, albo w latach następnych plus będzie silna wziąć z pomoce na zakup kasy. Obecnie stanowi ona 700 zł. Że spośród niej skorzystać każda kobieta, która w okresie zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Czy będzie silna użyć z tej pomocy w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.