Goraca woda i zimny napoj

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub te kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można znaleźć wiele wzorów na dobre napoje tego sposobie. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale o nauczyć się uczyć je jedynemu. Jest toż nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale i zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wpadną z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można uzyskać o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najdostępniejszych produktów na zbycie. Otrzymany napój jest piękny, smaczny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można rozważać jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem napoju stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na każdym stoisku. Skutecznym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niezwykła książka będzie idealnym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe artykuły to dalej nie wszystko. Powinien mieć dobry sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z dobrej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu istnieje znacznie takich wyników i warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który doskonale zaspokoi nasze życzenia oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie ale do deserów owocowych, ale te na model do przyrządzania mrożonej kawy.