Jak wyglada praca na kasie fiskalnej

Sądzę, że mały jest odsetek ludzi, którzy od młodego wieku (szkoła, a nawet przedszkole) marzą o zawodzie sprzedawcy. Owszem, zabawa w sklep jest dobrą rozrywką w tym wieku, bo rozwija zdolności i umiejętności matematyczne. Maluchy liczą, ważą, uczą się jednostek masy, ćwiczą używania pieniędzy, wydawanie reszty itp. Nawet produkują pieniądze- całe szczęście, że takie legalne. Jednak ile dzieciaków na pytanie dorosłego o to kim chce zostać, gdy dorośnie odpowie: sklepikarzem?


Mnóstwo młodych ludzi, którzy wybrali wymarzony zawód, ale nagle okazało się, że jest on niepraktyczny, gdyż nie można znaleźć w nim pracy, decyduje się na pracę w handlu. Każdy pracodawca w tej dziedzinie ma obowiązek wykonania jednej z ważniejszych czynności: jest to zakup kasy fiskalnej. Osoba podejmująca pracę w handlu koniecznie musi przejść kurs obsługi fiskalnej kasy posnet mobile hs ej, lub chociaż przeszkolenie w sklepie pod okiem starszych pracowników. Obsługa tego urządzenia elektronicznego jest dość intuicyjna, więc nawet początkujący nieźle sobie radzą z tą czynnością. Czasem jednak zdarza nam się stać w markecie w przydługim “ogonku” rozmiarów jak w czasach PRL-u, bo ktoś zrezygnuje z któregoś produktu już nabitego na kasę, albo ma problem z płatnością. Większość z nas wtedy zrzędzi nie mając współczucia i zrozumienia dla kasjerki, która dopiero uczy się nowego zawodu i musi prosić o pomoc i instrukcje zaawansowanych pracowników.
Istnieją też sytuacje, że ktoś jednak pracuje w swoim wymarzonym zawodzie, jednak przepisy dotyczące handlu wymogły na nim zakup kasy fiskalnej. Niejednokrotnie ogrodnicy, którym nie udało się zakontraktować odbioru warzyw i owoców, sprzedają swój wyrób bezpośrednio na rynku. Jeśli wykonują to zajęcie regularnie, to w większości wypadków dostaniemy podczas płacenia paragon z elektronicznej kasy fiskalnej.
Podobnie jak uzyskane podczas zakupów paragony pozwalają nam podsumować nasze wydatki i zaplanować domowy budżet, tak i kasa fiskalna umożliwia drukowanie raportów ze sprzedaży.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl