Kasa fiskalna rozporzadzenie gofin

Gdy prowadzimy sprzedaż towarów czy usług na pracę osób fizycznych (takich, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej) potrzebna będzie nam kasa lub drukarka fiskalna. Po jej zakupie, bardzo ważne jest zgłoszenie urządzenia fiskalnego i fiskalizacja. Wszystkie procedury związane z kasą fiskalną winnym być spełnione w przeciągu dwóch miesięcy z jej zakupu.

Zgłoszenie do naczelnika odpowiedniego urzędu skarbowego powinno zostać złożone jeszcze zanim zaczniemy ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej. Co powinno znaleźć się w takim zgłoszeniu? Przede każdym, należy napisać, jaka będzie pełna liczba kas fiskalnych stosowanych w biurze. Należy również podać adresy miejsc, gdzie będą one polecane. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. dokładnie określa sposób, w który winno się odbywać zgłaszanie kas. Zgodnie z nim najpóźniej w dniu utraty oddana do wycofania z bycia kasy fiskalnej należy zamontować przynajmniej część ze zgłoszonych do naczelnika urzędu skarbowego kas. Wraz z początkiem następnego miesiąca należy włączyć do ewidencjonowania pozostałe kasy fiskalne. Gdy jesteśmy teraz zgłoszone i umieszczone kasy fiskalne, należy stworzyć ich fiskalizacji. Stanowi ona niezbędna, jeśli chcemy wykorzystywać kasy i drukarki w działalności gospodarczej.

Na czym liczy fiskalizacja kasy fiskalnej? Na przypisaniu do pamięci kasy fiskalnej modułu fiskalnego (numeru NIP podatnika). Myślmy o tym, iż istnieje ostatnie operacja jednorazowa, zdrowa i trwała. Niezmiernie ważne jest, aby fiskalizacja kasy fiskalnej została osiągnięta w styl profesjonalny, przez przygotowanego do tego odpowiednio serwisanta. W wypadku błędu, złe będzie rozwiązanie źle przeprowadzonej fiskalizacji, niezbędny będzie zakup nowej kasy fiskalnej, co świadczy duży wydatek. Dzięki dokonaniu fiskalizacji kasy, możliwa będzie jej funkcja w trybie fiskalnym. Od teraz w myśli kasy zapisywane będą dobowe raporty, zawierające informacje na punkt dziennej sprzedaży. Po zakończeniu fiskalizacji kasy, w przeciągu siedmiu dni należy zgłosić ją do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Poskutkuje to uzyskaniem numeru ewidencyjnego.