Kasy fiskalne ustawa 2013

Urządzenia fiskalne uznają za zadanie rejestrować sprzedaż detaliczną na kwocie fiskalnej. Polega wtedy na wpisaniu do pamięci kasy fiskalnej najważniejszych ze względów podatkowych wiedz o zakupach. W świadomości modułu fiskalnego kryją się więc kopie wszystkich zrobionych przez sprzedawcę raportów rozliczeniowych.

 

Wydruk niefiskalny z kasy
Urządzania fiskalne potrafią sporządzać raporty różnorodnych operacji, jakie są powiązane z zachowaniem sprzedaży detalicznej. Bardzo rozwinięte technologicznie modele kas fiskalnych oferują szeroko rozbudowany zestaw raportów, który daje wgląd w różnorakie obszary działalności przedsiębiorstwa. Analiza zamkniętych w raportach danych umożliwia niejednokrotnie zwiększenie skuteczności sprzedaży. I kupi na pozbycie się ukrytych nieprawidłowości – warto wtedy używać tą formę kontroli.

Co potrafią nowe urządzenia?
Najnowsze urządzenia fiskalne, jakie są bardziej zaawansowane mogą stworzyć będące raporty:

 

rozliczenia kasjerów, odkładając się z kilku raportów: raport godzinowy, rozliczenie kasjera, wszystkich kasjerów, waluta w kwocie; raporty kasowe, między innymi: raport szczegółowy sprzedaży produktów, statystyka sprzedaży produktów, raport towarów, raport grup towarowych, stan kasy, raport zmianowy, raport transakcji, które zostały odroczone, cennik, raport funkcji operatora, raport dotyczący zwróconych opakowań; raporty magazynowe, czyli: raport o brakach PLU, raport o zabiegach w opakowaniach, raport magazynu PLU, raport magazynu dotyczący opakowań, raporty powiązane z umowami telefonicznymi, chociażby potwierdzenie zasilenia konta, także mnóstwo różnych raportów.

Jednym z ważnych fiskalnych raportów jest tzw. raport dobowy, jaki potrzebuje być dokonywany każdego dnia po skończeniu sprzedaży oraz który stanowi wiedze, jakie są podstawą do rozliczenia podatków z Tytułem Skarbowym. W okresie wykonywania raportu do pamięci fiskalnej kasy zostaje zapisany obrót z całego dnia ewidencjonowania sprzedaży, a dokładniej – z okresu, który minął od nowego raportu dobowego. Każdy raport dobowy jest nazywany raportem zerującym.