Kiedy sprzedajac na allegro musisz miec kase

Funkcjonowanie sklepów internetowych jest opatrzone specjalnymi przepisami prawa, do których należy się stosować, by nie zasłużyć sobie na niezbyt miłą wizytę państwa kontrolerów ze skarbówki i na prezent w postaci mandatu. Zasadniczo, jeśli od czasu do czasu zdarza nam się sprzedać na Allegro nietrafiony prezent od teściowej, czy coś, co sami kupiliśmy przez Internet, a okazało się nieodpowiednie dla nas, nie musimy rozliczać się z pomocą kasy fiskalnej.

Bardzo często jednak osoby, które mają cokolwiek do czynienia ze sprzedażą internetową, wstukują w wyszukiwarki internetowe hasło “sprzedaż na Allegro a kasa fiskalna”, by dowiedzieć się, czy sprzedając coś nie łamią prawa. Jest to zachowanie godne pochwały, ponieważ nieznajomość prawa szkodzi – i może skutkować uszczupleniem naszych zasobów pieniężnych.

Zasadniczo, jeśli nasze obroty w poprzednim roku z tytułu działalności sklepu internetowego przekroczyły 20 tysięcy złotych, powinniśmy zainwestować w kasę fiskalną – mamy na to czas do dwóch miesięcy po osiągnięciu tego progu. Sklep internetowy kasa fiskalna w tym przypadku jest koniecznością. Paragon z dokonanej transakcji musimy załączyć wraz z zakupionym towarem. Są działalności, które muszą ewidencjonować sprzedaż bez względu na to, jakim kanałem jest ona prowadzona, i działalność ta zależy od rodzaju sprzedawanego towaru, nawet gdy występuje on w ilości sztuk jeden na cały asortyment. Do takiego towaru należy między innymi sprzęt fotograficzny, alkohol czy papierosy, lub części samochodowe.

Zanim zaczniemy więc sprzedawać cokolwiek na większą skalę, lub gdy zorientujemy się, że nasza dotychczas niewinna sprzedaż internetowa pod przykrywką dorabiania sobie do pensji, zaczyna powoli się rozrastać, koniecznie wnikliwie zapoznajmy się z przepisami prawa dotyczącymi sprzedaży, oraz sprzedaży internetowej. Pamiętajmy, że sprzedaż internetowa staje się dziś coraz bardziej powszechna, w związku z czym obowiązujące nas jako sprzedawców w tym względzie przepisy stają się coraz bardziej obostrzone, i zawierają coraz więcej szczegółów. Musimy się w nich orientować, jeśli chcemy, by e-sklep przynosił zyski, a nie straty.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl