Kontrola dokumentow bhp

Grupa osób decydująca otworzyć własną działalność postanawia założyć lokal gastronomiczny. Prowadząc własną restaurację, klub, bar lub kawiarnię, trzeba jednak zadbać o to, aby nasz lokal pozytywnie przeszedł przez kontrolę sanepidu. W różnym razie nie dostaniemy zgody na wykonywanie kampanie.

 

Wymogi techniczne
To, jakie warunki musi robić lokal gastronomiczny, reguluje ustawa o warunkach zdrowotnych żywności i podejmowania. Ona więcej oznacza to, na czym polega działalność gastronomiczna. W naukę przepisów polega ona na pracy oraz zakupie środkami spożywczymi. Wszędzie a tam, gdzie dostarczana jest żywność, trzeba kojarzyć się do przepisów wysoko wymienionej ustawy. Zajmują one m.in. stanu technicznego pomieszczeń, w których robi się produkcja i obróbka żywności i sprawdzają wyposażenie gastronomi – jej stan techniczny i zdrowy. Przepisy regulują również jakość wody, która dedykowana jest do użytków spożywczych i przemysłowych. Wszystkie sprzęty przydatne w realizacji gastronomicznej pragną być w doskonałym stanie technicznym i pragną istnieć ciepłe.

Wymogi dotyczące pracowników
Pracownicy lokali gastronomicznych pragną mieć wykonane to badania sanepidowskie też muszą być wszystkie stosowne uprawnienia pozwalające na działanie zawodu. W gastronomii mogą zatem pracować osoby, które odbyły licea, szkoły zawodowe lub studia uprawniające np. do pracy kucharza. Taki typ musi i przejść odpowiednie szkolenie BHP oraz ćwiczenie z czerpania ze mebli kuchennych, na jakich odbywa.

Dokumenty
Na wszą kontrolę sanepidu powinien pamiętać przygotowany komplet odpowiednich dokumentów. Należą do nich m.in.: książka kontroli (kiedyś książka kontroli sanitarnej), książeczka zdrowia (tzw. książeczka sanepidowska), projekt techniczny domu i dokument potwierdzający przeszkolenia zatrudnionych w rozmiarze przepisów BHP.