Nerwica lechtaczki

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym tematem w aktualnych czasach. Dotyczy toż ze koleje naszego myślenia. Już wszyscy żyjemy łatwo a często brakuje nam momentu na odpoczynek, odpoczynek i regenerację. Oraz gdy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może powstawać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację z ostatniego, że ich reakcje ciała nie mają nieco sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle mieszają się z nowymi fobiami. Chory boi się pewnych sprawie, dlatego jego ciało reaguje to w "dziwny" i inny sposób. Towarzyszy temu błąd motywacji, chęci do wykonania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to chorzy często skarżą się na tematy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą strategią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesie zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można zapomnieć "błędne koło". Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei różne postaci z wszystkiego życia, podczas jakich tworzył objawy nerwicy. Dzięki temu skraca się jego środek i chory przygotowuje się z dowolnymi sprawami. W poszczególnych przypadkach niezastąpione jest więcej leczenie farmakologiczne. Ale same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w związaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.