Odkurzacze atex i ich zastosowanie

Odkurzacze stosowane w przemyśle ze względu na duże powierzchnie do posprzątania, które muszą wyczyścić z szeregu niebezpiecznych odpadów powinny się charakteryzować nie tylko odpowiednim rozmiarem zbiornika i funkcjonalnością, ale także odpornością na zniszczenia i ochroną przed wybuchami. Te wszystkie charakterystyki spełniają odkurzacze ATEX, co sprawia, że z powodzeniem można je stosować w trudnych warunkach związanych niekiedy z zagrożeniem zdrowia i życia.

cdn optima downloadComarch ERP Optima - nowe demo / upgrade - POLKAS & COMARCH

Za pomocą odkurzaczy typu ATEX możliwe jest zbieranie wielu różnych zanieczyszczeń suchych i mokrych. Doskonale radzą sobie one ze zbieraniem wszelkiego rodzaju pyłów, żużla, gruzu czy śrutu żeliwnego, ale także cieczy. Wiele różnych modeli odkurzaczy tego typu pozwala dostosować je do specyficznych warunków, w jakich mają być użytkowane. Elementy czyszczące odkurzaczy wyprodukowano z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Przed powstaniem wybuchu w instalacji związanego z nagromadzeniem dużej ilości zanieczyszczeń chroni duża moc ssania oraz zastosowanie specjalnie usztywnionego i wzmocnionego dodatkowo warstwą aluminium filtra. Spełniają one dzięki temu aktualne normy i przepisy w zakresie pracy urządzeń czyszczących wykonywanej w szczególnych warunkach.

Odkurzacze typu ATEX są oferowane w różnych wariantach ze zbiornikami o pojemności od około 40 do nawet 100l, co zapewnia ich nieprzerwaną pracę przez dłuższy czas, bez konieczności opróżniania zbiornika. Jednocześnie przy tak dużych rozmiarach producent odkurzacza zapewnił wygodę przemieszczania się z odkurzaczem dzięki zamontowaniu dużych kółek posiadających także specjalny system hamujący.