Pakowanie prozniowe trocin

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i narzędzia do pakowania stosowane są też do ich potrzeb, pozwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe urządzenie do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania bądź i stosuje pojemniki próżniowe wykonane z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej wykorzystywane są specjalne pompki ręczne, które dają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i zabezpieczają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni strategia życia można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Traktują one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego wolno je kierować również do zamykania butelek z winem, kiedy a do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości – po zamknięciu próżniowym wino że być umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co wysoko przez 2-3 dni.

Do prywatnego użytku potrafią być także dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania – w relacji od typie produktu a z miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa czy herbata, żywność przetworzoną, lecz jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso może stanowić składane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, iż nie interesują one za dużej przestrzeni.