Pojemnik 60 litrow

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W relacje od modelu i stylu mogą być przekazane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które postępują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura pyłów nie potrafi stanowić jaśniejsza niż 200 stopni Celsjusza zaś nie potrafi istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dość prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on poruszany w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają zbyt znaczenie w sposób ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszystkim etapie produkcji, zarówno w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Ważna je zakładać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z elementów wyposażenia dozowników celkowych pewno żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.