Pozary w hotelach

Co jakiś czas wstrząsają nami nowe wiadomości o pożarach, które mają miejsca w hotelach. Pożary zwykle zdarzają się w Zakopanem, gdzie domy są drewniane. Każda osoba posiadają hotel powinna wiedzieć jak zachować się w trakcie pożaru oraz co zrobić, aby hotel był maksymalnie zabezpieczony przed powstawaniem pożarów?

http://bubu-sklep.pl/ozdobne-opaski-z-kokardka-dla-niemowlaka/

Każda osoba z personelu naszego hotelu powinna być odpowiednio przeszkolona z zachowania się, gdy w hotelu znajdzie się ogień.
Na każdym piętrze powinniśmy umieścić znak exit, który pozwoli nam w sytuacji wielkiego zadymienia korytarza znaleźć drogę ucieczki. Znaczek taki niesamowicie ułatwia pracę strażakom, którzy wchodzą do zadymionego i rozpalonego budynku, aby odnaleźć znajdujących się w środku ludzi.
W każdym hotelu powinien znajdować się profesjonalny sprzęt gaśniczy, dzięki któremu każdy gość hotelowy lub każda osoba z obsługi będzie mogła zdusić pożar już w zarodku. Obsłużenie się gaśnicą jest proste, ale w sytuacji, gdy jest to konieczne, wiele osób się jednak wzbrania po sięgnięcie po gaśnicę i rzuca się na oślep do ucieczki.
w hotelach powinny znajdować się czujniki dymu, które będą połączone z systemem ostrzegania o pożarze. Są to czujniki automatyczne. Poza czujnikami automatycznymi mamy czujniki ręczne, a także tryskacze, które uruchamiają się, gdy w hotelu pojawia się ogień.
Nawet jeśli zbudowaliśmy hotel zgodnie z przepisami i znajdują się w nim wszystkie elementy, w które powinien być wyposażony w Polsce obiekt hotelowy, to mimo wszystko używanie hotelu przez ludzi czasami powoduje, że system antypożarowy przestaje działać. Ludzie wykorzystują butle gaśnicze do chłodzenia piwa jeśli w barze zabraknie chłodziarki, zasłaniają meblami znaczki exit i robią wiele innych rzeczy nie spodziewając się tego, że zagrożenie pożarowe naprawdę istnieje potencjalnie w każdej chwili.