Rodzaje rolek do kas fiskalnych

Kasa fiskalna jest jednym z podstawowych narzędzi pracy każdego, kto zdecyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Bez względu na to, czy jesteśmy właścicielami sklepu, hurtowni czy wykonujemy wolny zawód, z pewnością będziemy musieli zaopatrzyć się w odpowiednie materiały eksploatacyjne. Jednym z nich są rolki do kas fiskalnych, dostępne na rynku w wielu rodzajach.

odkurzacze atex


Podstawowy rodzaj komponentu do kas fiskalnych to rolki offsetowe, doskonale współpracujące z igłowym mechanizmem drukującym. Papier stosowany do produkcji takich rolek może być bezpyłowy lub celulozowy, przy czym ten ostatni charakteryzuje się śnieżnobiałym odcieniem. Przy zakupie rolek offsetowych warto zwrócić uwagę na to, czy zastosowany w nich papier jest pochodzenia ekologicznego.
Kolejnym rodzajem rolek są rolki termiczne, których zastosowanie jest konieczne w przypadku posiadania kasy fiskalnej z termicznym mechanizmem drukującym. Tego rodzaju papier jest droższy, lecz zapewnia minimum pięć lat widoczności wydruku, czyli dokładnie tyle ile jesteśmy zobowiązani przechowywać wydruki według normy prawnej. Rolki termiczne mogą być dodatkowo zabezpieczane przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV, oleje, plastyfikatory czy wilgoć zawarta w powietrzu.
Dla posiadaczy kas fiskalnych dostępne jest także nowe rozwiązanie w postaci rolek samokopiujących. Zazwyczaj są to rolki dwuwarstwowe, z czego pierwsza warstwa jest wykonana z papieru offsetowego, zaś druga z wysokiej czułości papieru Self Contained. To rozwiązanie, choć jest nieco droższe od tradycyjnych, to jednak w wielu przypadkach może okazać się korzystniejsze. Jego podstawową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości papieru, na którym wydruk jest widoczny minimum pięć a maksimum dwadzieścia pięć lat. Ponadto warto zwrócić uwagę, że rolki samokopiujące nie tracą zdolności do kopiowania po pięciu latach.

Rolki do kas fiskalnych kraków posiada w swojej ofercie wszystkie wyżej wymienione rodzaje. Pamiętajmy, że wybierając rodzaj rolek do kasy fiskalnej, kluczową rolę odgrywają parametry posiadanego przez nas urządzenia. Warto jednak zastanowić się nad dodatkowymi zaletami papieru, takimi jak jego ekologiczne pochodzenie czy przedłużona żywotność widoczności wydruku, dzięki dodatkowym zabezpieczeniom chemicznym.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl