Rozlacznik mocy ln1

Wyłącznik mocy znajduje zastosowanie we jakichkolwiek tych instalacjach, gdzie moce wyłączane mają wielkie liczb. Kieruje się go, aby chronić nowe urządzenia elektryczne przed szkodliwymi efektami zwarć lub przeciążeń. Dzięki włącznikom możliwe jest prowadzenie rozpływu różnic w budów elektrycznej.

 

W obrębie charakteryzacji włączników mocy łączy się kilka podstawowych parametrów. Należą do nich: prąd znamionowy i zwarciowy, napięcie znamionowe, a też odpowiednia temperatura otoczenia. Mając pod uwagę napięcie znamionowe można poznać niskonapięciowe, średnionapięciowe oraz wysokonapięciowe włączniki mocy.

Napięcie pracy włączników mocy umownie jest określone na odcieniu nie gorszym niż 1000 V.

Drinkom z najczęściej spotykanych wyłączników energii są wyłączniki łukowe. Należą do najprostszych i wraz najczęściej używanych narzędzi tego rodzaju. Zasada działania umieszcza się na zastosowaniu efektu chłodzenia, dzielenia i rozwijania łuku pod wpływem oporu wewnętrznego kolumny łukowej.

Dużo wysoką renomą zajmują się również włączniku z sposobem autowydmuchowym, który potocznie wybierany jest określeniem systemu Auto-Puffer. Wyłącznik napowietrzony jest typem wyłącznika “live tank”. Urządzony istnieje w bezpieczną instalację SF6 a jeden napęd sprężynowy typu FSA. W odniesieniu do napędu jednofazowego zadbano o to, by wszystka z części planowała nasz domowy, odrębny napęd. Elementem wyposażenia wyłączników z sposobem autowydmuchowym potrafi stanowić sterownik Switchsync, który odnosi się w planu eliminacji składowych przejściowych. Dodatkowym wyposażeniem mogą istnieć ponad elementy sprzyjające bezpiecznemu obchodzeniu się z gazem SF6. Bardzo często wykorzystuje się krążki dekompresyjne (bursting discs), izolatory kompozytowe oraz wsporniki dla przekładnika prądowego typu IMB.