Sklep spozywczy wyposazenie

Aby zacząć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty oraz dodatki są obowiązujące w interesie z owocami mięsnymi?

Przede wszystkim trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których przechowuje się i poleca produkty mięsne do sprzedaży. Jest sporo sposobów chłodni, które sprawdzą się w zakładzie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Ponadto jest z narzędziami mrożącymi, w których zachowuje się mięso – wśród nich zmienia się witryny, zamrażarki, wyspy czy też szafy mroźnicze. Świetnym programem, szczególnie w krótszych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

https://www.tessa.eu/product/zaciski-uziemiajace-specjalnego-przeznaczenia/ zaciski uziemiająceZaciski uziemiające specjalnego przeznaczenia - TESSA - Biuro Inżynierskie

Dodatkowy towar warto chronić nie ale w składzie, ale i w małej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Osadza się ją pod wystawą, dzięki czemu sprawnie można uzupełniać artykuł na półkach ekspozycyjnych. Przydatna jest dodatkowo lada ekspediencka, na jakiej wycina się i pakuje towar. W prawdziwszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo przydatne jest korzystanie pomieszczenia chłodniczego ze pewną, odpowiednio niską temperaturą, służącego do przechowywania towaru.

Pozostały sprzęt potrzebny w składzie mięsnym to siła, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna pamiętać dość trudny i pewny wyświetlacz, tak żeby zarówno sprzedawca, jak i klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem wskazany jest do krojenia mięsa z kością. Także jest z nożami do cięcia mięsa, jeszcze nie warto na nich dbać. Z zmian dobra krajalnica powinna być regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zrobione są z chromowanej stali węglowej lub stali nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto przydatne jest wyposażenie się w wilka do mięsa, człowieka do mielenia mięsa na pragnienie klienta. Chociaż nie istnieje więc obowiązkowy element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych wskazana jest jeszcze kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania towaru oraz dodatkowe meble sklepowe. Potrzebne jest więcej zainstalowanie klimatyzacji, która dobra stanowi w życiu odpowiedniej temperatury w sali sprzedaży – szczególnie latem. Kluczowe jest zarówno oświetlenie, jakie potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin otrzymujących się na wystawie.