Sprzedawanie produktow za posrednictwem kasy fiskalnej

program produkcji

Przedsiębiorca od samego początku, gdy tylko założy działalność, stara się ograniczać wydatki do minimum. Jest to zrozumiałe, gdyż im więcej się zaoszczędzi, tym więcej będzie można przeznaczyć środków na rozwój firmy, czy też posiadać większe zaplecze finansowe, które może przydać się w różnych trudnych momentach w czasie realizacji wielu projektów, czy podczas próby ich zaplanowania. Nie można więc dziwić się, że spore gro biznesmenów decyduje się na to, by sprzedawać towary za pośrednictwem kasy fiskalnej. Bardzo często bowiem okazuje się, że w ten sposób można bardziej korzystnie rozłożyć rozliczenie podatkowe.

Jednak by takie rozwiązanie mogło się faktycznie sprawdzać, warto drobiazgowo zadbać o to, by dobrze opisać poszczególne produkty, jakie ma się w swojej ofercie. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że na paragonie, który otrzymuje klient, muszą zostać wyraźnie zaznaczone zakupione produkty. Zatem zaleca się, by wprowadzać pełne nazwy towarów, chociaż podatnicy sami mogą decydować o tym, jak ostatecznie ma wyglądać spis dostępnych produktów w ich firmie. Warto więc zauważyć, że sprzedaż przez kasy fiskalne może być niekiedy dość frustrująca. Tak dzieje się wtedy, gdy w przedsiębiorstwie znajduje się wiele produktów z tej samej kategorii ale w różnych cenach.

W takiej sytuacji przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że będzie musiał wyróżnić każdy z artykułów inną nazwą. Niekiedy jest to trudne, jeśli na przykład wybierze się taką kasę fiskalną, w jakiej występują różne ograniczenia. Mogą być one na przykład związane z liczbą znaków, jaka jest przypisana każdej nazwie produktu. Jeśli taka okoliczność może mieć miejsce, wówczas przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że zamiast pełnych nazw na paragonie pojawią się skróty. Taki zaś zapis nie zawsze jest czytelny, szczególnie gdy biznesmen oferuje szeroki wybór produktów, a klient zdecyduje się zakupić wiele różnych towarów. Rozwiązaniem jest posnet kasa fiskalna, która ma możliwość aż 24 znaków w nazwie towaru.

Często przedsiębiorcy zapominają o tym, że nie wszystkie produkty są objęte takim samym podatkiem. Zatem przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym również przyda się bardzo czytelny zapis produktów, by nie mieć wątpliwości, jaki produkt w danym terminie został sprzedany. Przedsiębiorca może nie mieć tej pewności, jeśli w trakcie prowadzenia działalności zdecyduje się na rebranding albo co jakiś czas będzie wprowadzać różne ceny dla poszczególnych artykułów.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl