Studia jezykowe uam

Młodzi pracownicy z zacięciem lingwistycznym, często wybierają kierunki studiów o charakteru językowym. Z najpopularniejszych jak germanistyka, anglistyka, romanistyka, po bardziej oryginalne, np. sinologia czy indologia. Po zakończeniu tego typu kierunków z książką bywa różnie. Wiele miejsc zatrudnienia znajdą osoby chętne na szkolenia dokementów w nazwach współpracujących z zagranicznymi inwestorami.

Gospodarka polska coraz bardziej się rozwija, z roku na rok przybywa spółek z kolejnych krajów, inwestujących na naszym rynku. Z ostatniego powodu stanowi wielkie zapotrzebowanie na twarze znające biegle języki obce. Otóż chcąc rozpocząć pertraktacje z cudzoziemcami, przydatni są tłumacze także w momencie wstępnych rozmów, jak także do późniejszego tłumaczenia dokumentów wiążących transakcję.

W nowoczesnych czasach najpopularniejszym językiem w Europie jest angielski. Większość młodych osób zawiera się go w grupie, przebywając w tytule przynajmniej komunikacyjnym. Chociaż w grupach biznesowych sytuacja wygląda inaczej. Najwięcej inwestorów płynie z Niemiec, Rosji, Chin i Japonii, stąd też specjaliści znający ich języki narodowe są najbardziej przydatni. Zwłaszcza rusycystyka przeżywa prawdziwy renesans. Jeszcze kilka lat temu styl rosyjski kojarzył się negatywnie, z okresami komunizmu, gdy więc wszelki zawierał się go w szkole. Obecnie młodzi ludzie znajdują jego potencjał, bardzo łatwo wybierają kierunki studiów ułatwiające jego poznanie. Już po nim kładzie się język chiński, równie pożądany niestety o wiele trudniejszy, ponieważ na lekcję jego decydują się najambitniejsi studenci.

W nowych czasach rynek akcji nie jest za przyjaznym środowiskiem dla małej kobiety. By znaleźć pracę zgodną z własnym wykształceniem i zdolnościami nie wystarczy skończyć pierwszej lepszej szkół wyższej. Wybór dobrego ruchu jest tu aspektem kluczowym. Filologia przygotowuje się być wartościowym wyjściem.