Szlaki rowerowe slask

Miłośnicy przemierzania świata na dwóch kółkach są spore swobód w obrębie zwiedzania Polski tym środkiem transportu. Jeśli zaś czują niedosyt, albo same chcą rozwinąć swoje rowerowe szlaki też o miejsca poza granicami Polski, powinny zaznajomić się z poniższą listą. Niniejszym przedstawiamy państwu listę obejmującą najatrakcyjniejsze i najtańsze szlaki rowerowe w Europie, które stanowczo powinno się dodać do indywidualnej listy przemierzonych rowerami terenów.

Węgry, szlak wokół Balatonu – ścieżka ta liczy sobie jakiś 200 km długości także istnieje jedyna z bardziej stereotypowych oraz nowoczesnych tras rowerowych na Węgrzech. Czas przemierzenia całości trasy przez pewnego cyklistę tworzył będzie prawie 3 dni, niezbędne a będzie urządzenie się w namiot lub dodatkowe kapitały na kwotę noclegu.
Francja, relacja z Luchon do Bajonny – Francja jest piękna nie tylko dla cyklistów, jednak zwłaszcza dla miłośników dwóch kółek przygotowała wyjątkowy, malowniczy szlak rozciągający się na około 325 km. W jego skład wchodzi między innymi Col du Tourmalet, jeden spośród najbardziej widocznych podjazdów Tour de France, którego wysokość wynosi 2115 m.n.p.m. i nachyleniu 10%.
Belgia, flamandzka trasa rowerowa – rejon tenże jest podaj dobrym z punktu widzenia cyklistów, posiada bowiem wiele malowniczych szlaków rowerowych, dzięki którym nie tylko zaspokoimy potrzebę jechania na rowerze, ale także będziemy korzystali nadzieję podziwiania przepięknych, flandryjskich rejonów. Najbardziej widoczny szlak belgijski ma długość około 220 km.
Norwegia, fiordy i Góry Skandynawskie – trasę rowerową wzdłuż najdłuższego fiordu Norwegii (czyli Sognefjord) bogata w obecnym sukcesu połączyć ze zwiedzaniem średniowiecznego kościoła, który stał wpisany na listę UNESCO, dzięki temu nie tylko potrzeba podróżowania rowerem zostanie zaspokojona, ale też chęć poznania kultury i najdroższych zabytków świata. Całość szlaku wzdłuż fiordu wynosi około 203 km.

Przedstawione szlaki rowerowe w Europie są jedynie namiastką tego, co może zwiedzić i podziwiać podróżnik, określający się na rowerowe wycieczki. Warto zatem wyposażyć się w mistrze i dolać do zakładek w wyszukiwarce internetowej fora oraz serwisy, które zawsze uaktualniają wiedze o innych ścieżkach rowerowych w rogu także na świecie.