Sztuczne zaplodnienie

Chęć założenia rodziny często pobiera się nie wyłącznie z podjęciem uchwał o małżeństwie, a także z chęcią mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc wypadkach z rozmaitych przyczyn ukazuje się to nielegalne i należy rozpocząć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest właściwie wiele. Że obecne stanowić np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u kobiety albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem te, mimo wielu badań, okazuje się, że lekarze nie są w stopniu określić przyczyny niepłodności także tymże jedynym wdrożyć odpowiednich metod jej przyjmowania. Kiedy inne metody zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się często na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które pracuje się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z obecnego modelu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Technologia ta sprawia jeszcze wiele kontrowersji, tylko dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest drogim rozwiązaniem.

Warto też wspomnieć, że przyjmując się na taką metodę należy ustalić lub będziemy otrzymywać z nasienia swojego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę główną możliwość. Pierwsza wizyta u lekarze połączona jest ze długą ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie kończyło się wcześniej, należy także dać ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a i wykorzystuje jej szereg innych badań. Natomiast pan pragnie liczyć zbadane nasienie, poza tym sprawia skierowanie do następnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często przejawiają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie odbywa się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny ruch to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu dochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika kładzie się do grona kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.