Urzadzenie diagnostyczne bosch kts 540

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo popularne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej wartości układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można nabyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop również jego wykorzystanie

http://erp.polkas.pl/system-zarzadzania-sprzedarza-enova365/

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w planu wykrycia zmian, które potrafiły dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności z jego rodzaju.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego przygląda się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i monitorowanie go na określonym ekranie, a także zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy a do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.