Urzadzenie diagnostyczne ford

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej powszechne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasie układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dostać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

wilk maszynaWilki - maszyny do mielenia mięsa Polkas Kraków

Kolposkop również jego przeznaczenie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a i pochwy i sromu w projektu wykrycia zmian, jakie potrafiły dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy stosowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego przygląda się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i przestrzeganie go na profesjonalnym ekranie, a jeszcze pisanie i wydawanie dla pacjentki, jak także do celów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.