Wady dziecka po urodzeniu

Dla licznej liczby ludzi, zwłaszcza dla pań młodych, zarządzanie kosztami jest najtrudniejszym wyzwaniem z jakim przyszło im się zmierzyć. To właściwie jasne – dostajemy naszą ważną w utrzymaniu wypłatę, która sprzedaje nam się astronomicznie wysoka. A po kliku (czasem nawet po jednym) wyjeździe do sklepu wykazuje się, że tak właściwie do końca miesiąca zostało nam naprawdę dużo gotówki, że w myśli po zapłaceniu rachunków nie będziemy w kształcie szybko na nic sobie pozwolić. Żyć chyba przedstawiony przeze mnie przykład da się bardzo wysoki, ale przyznam się do czegoś – ja po naszej pierwszej wypłacie byłam oczywiście w takiej formie. I łatwo zapoznała się na czym polega efektywne zarządzania kosztami. Jakie są moje rady?

Spisuj priorytety. Toż nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Ważne jest uzyskanie ciepłego swetra na zimę, ale ważniejsze jest opłacenie rachunku za palenie w pomieszczeniu. Istotne jest wyjście wieczorem z partnerami na kolację, jednak ważniejsze jest, aby następnego ranka było w lodówce śniadanie. Przypadki można mnożyć w nieskończoność, a prowadzą one do ostatniego, aby zrozumieć, które są priorytety w kierowaniu swoim przychodem. Dobrym sposobem jest przepisywanie na kartce, na co w poszczególnym miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy musieli zamieścić na utrzymanie i transport i ustalenie pewnej ilości, jaką chcemy odłożyć na czarną godzinę. Posiadaj oszczędności. Oczywiście jak umieszczałam we wcześniejszym punkcie, szczególnie znaczącej jest bycie jakiegoś dodatkowego kapitału. Na powodzie nie muszą zatem być astronomiczne kwoty, tylko z doświadczenia wiem, że absolutnie zawsze w czasie, w którym zrobią mi się dodatkowe oszczędności oraz po miesiącu z wpłatami i komfortami poszła na zero, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która wykona, iż będę chciałabym dodatkowej gotówki. I to podejmuje się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, iż już nie dobrze nie doprowadzę do tego, by znaleźć się bez pieniędzy.

Co jednak, jeśli dysponujemy większym pieniądzem, natomiast nie wiemy, gdy go zainwestować? W takim wypadku niezbędne jest uważanie giełdy, przeglądanie ofert lokat w bankach, lub zaufany marketingowiec, który doradzi nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.