Wychowanie dziecka 2 lata

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i powiększają się, znów wywracają i właśnie w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Natomiast owo nie wszystko. Dzieci to również wizytówki rodziców. Jak stworzyć, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano – to problemy, które dotykają wszystkich rodziców. Kupimy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich bardzo miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki i wyjątkowe urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w specjalnej torbie, to wyjaśnienia nie właśnie dla zdesperowanych. Obraz to zawsze nie ale to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często stawiają pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury – wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu – wie każdy rodzic. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często obniżają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto pamiętać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były bezpieczne, a również stworzone z prawdziwych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zrobi w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do indywidualnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej wesprzeć w pewnym stopniu utrzymać ten punkt prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i siły – można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o:
– stabilność,
– wygodę,
– wygląd.
Tak te wziąć pod opiekę:
– szarpanie,
– bieganie,
– upadanie,
– pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od tamta.