Zaburzenia zdrowia psychicznego

Zaburzenia psychiczne mogą działać role w każdym wieku. Lekarze alarmują, że przechodzi na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede każdym wymagasz wiedzieć, że wszystkie zaburzenia u niemowląt mogą ukazać się w przeciwnym wieku. Jedne częściej pojawiają się w okresie wczesnego dzieciństwa, inne są charakterystyczne dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie nowe zaburzenia okazują się tylko w stanie szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe przebiegają bardzo dynamicznie, zaś ich objawy dostosowują się wraz wiekiem.

Bardzo trudne są zaburzenia lękowe, które prezentują się w trzech sferach. Ważna z nich toż sfera subiektywnych przeżyć, która działa tego, co dziecko ma w prywatnym umyśle. Drugą grupę stanowi sfera somatyczna, która zabiera się do tego, co dziecko popada w prywatnym ciele. Do objawów somatycznych określane są różnego sposobie bóle (np. brzucha czy głowy), i nawet wymioty i omdlenia. Dziecko może oznaczać także niechęć do wyżywienia i moczyć się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka i jednoczy się z czarnym zachowaniem. Dziecko może przestać kontaktować się ze bliskimi rówieśnikami i trwać się bardziej wycofane.

Kiedy należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Warunkiem do walk specjalisty jest jakieś zachowanie dziecka, które odstaje z normy. Nasz psychiatra młodzi w Krakowie angażuje się dziećmi, za których nowość w użyciu odpowiada choroba. Dzięki doświadczeniu w pozycji z dziećmi oraz ogromnej dawki empatii konsultacje u naszego lekarze nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych metod w kreacji z dziećmi nasz psychiatra młodzi nie tylko zdiagnozuje problem, jak również dokona wszelkich starań, aby już go rozwiązać, oddając dziecku satysfakcja z dzieciństwa.