Zmiana przepisow maj 2015

O powodzeniu danego biznesu bardzo często decyduje przypadek i spokojny zbieg okoliczności. Wprowadzane przez rząd nowości w obowiązujących przepisach zazwyczaj dla jednych są darem niebios, z serii dla własnych przekleństwem.

Przykładem może stanowić przedstawiony parę lat temu cel ewidencjonowania sprzedaży produktów oraz pomocy za pomocą kas fiskalnych. Nieważne albo jest się fryzjerem, sklepikarzem, aptekarzem czy mechanikiem samochodowym. Za świadczone usługi należy klientowi wystawić paragon, inaczej trzeba się mieć z możliwością zapłacenia sowitych kar pieniężnych.

Na sytuację taką z szeroką radością z pewnością zareagowały firmy, które sprzedają urządzenia fiskalne. Zapotrzebowanie na nie błyskawicznie się zwiększyło, gdyż wielu przedsiębiorców zmuszonych było do kupienia kas fiskalnych. Praca tych narzędzi w niezwykle szybkim okresie się zwielokrotniła a do dnia obecnego stanowi nadzwyczaj intensywna. Prowadzenie bardzo wielu działalności gospodarczych wymaga zaopatrzenie się w kieszeni fiskalne.

Jest obecne nadzwyczaj delikatny przykład sytuacji, kiedy jedna decyzja, jeden zapis w prawie, może naprawdę znacząco wpłynąć na opłacalność jakiegoś biznesu.

Z drugiej strony po wprowadzeniu tych przepisów, na placu kas fiskalnych ważna było określić znaczny wzrost konkurencji. Jednak dużą moc były firmy już będące kilka lat, ponieważ w tym terminie mogły stworzyć odpowiednią nazwę i zdobyć oczekiwanie klientów.

A dlaczego właściwie wprowadzono obowiązek posiadania kas fiskalnych? Gdyby nie oczywiście o co szuka, to chodzi o pieniądze. Państwo w obecny technologia chciało zmniejszyć rozmiary szarej strefy, która w Polsce osiąga całkiem znaczące rozmiary. Wielu menedżerów nie wystawiało swoim użytkownikom paragonów (zwłaszcza firmy świadczące nowe usługi) i całość dochodu produkowanego w walucie mieli dla siebie.